बेलौरी एक्सप्रेस

कैलालीका एक युवाले निर्माण गरे इलेक्ट्रोनिक मोटरसाइकल

ज्ञानेन्द्र थापा
ज्ञानेन्द्र थापा
335 Views

बेलौरी: कैलालीका एक युवकले मोटरसाइकल निर्माण गरेका छन्। जिल्लाको गोदावरी नगरपालिका वडा नम्बर ५ गेटाका पारश साउँदले एक लाखको लागतमा इलेक्ट्रोनिक मोटरसाइकल निर्माण गरेका हुन। उनले आफ्नो व्यक्तिगत लगानीमा घरमै इलेक्ट्रोनिक मोटरसाइकल निर्माण गरेका छन्।

गेटामाको सरस्वती नमुना माध्यामिक विद्यालयमा कक्षा १० मा अध्ययनरत साउँदले घरमै कवाडबाट ल्याएका फलामका सामान प्रयोग गरेर मोटरसाइकलको च्यासिस निर्माण गरेको बताए। उनले अन्य इलेक्ट्रोनिक सामाग्री र व्याट्रि खरिद गर्दा कुल एक लाख खर्च भएको बताएका छन्।

आगामी दिनमा अध्ययनसँगै मोटरसाइकल बनाउने काम पनि गर्ने साउँदे बताए। उनले निर्माण गरेको मोटरसाइकल प्रतिघण्टा ६० किलोमिटर कुद्ने बताइएको छ। एक पटक चार्ज गरेपछि मोटरसाइकल ८० किलोमिटर चल्ने छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्